Nadpis

Nadpis

  • Deň európskych jazykov

  • HARRY POTTER A ZŠ TAJOVSKÉHO 🎃

   Virtuálna prehliadka Harry Potter

   Fotky z Harry Potter 

   Malí čarodejníci

  • Deutsch mit Spiel und Spaß

   Deutsch mit Spiel und Spaß

   V rámci Európskeho dňa jazykov si žiaci 9.D pripravili pre šiestakov rôzne aktivity v nemeckom jazyku.

  • Bratislavský útulok Sloboda zvierat.

   Aj  v tomto školskom roku sme v spolupráci so školským parlamentom vyhlásili materiálnu zbierku pre bratislavský útulok Sloboda zvierat. Všetky vyzbierané dary sme spolu s deťmi v stredu 25.10.2023 odovzdali pracovníkom útulku. Po milom privítaní a spoločnom fotografovaní sme si vypočuli prednášku pani Jany Liptákovej spojenú s krátkou prezentáciou fotografií o činnosti útulku a organizácie Sloboda zvierat. Po prednáške sme si poprezerali areál útulku a dostali sme psíkov, ktorých sme v skupinkách mohli vyvenčiť. Táto časť sa deťom páčila asi najviac. Bolo vidno, že  majú zvieratká radi. Viacerí sa pochválili, že majú psíka aj doma a z ich tváričiek bolo jasné , že sa o neho aj s láskou starajú. Čas nám veľmi rýchlo ubehol a ani sa nám nechcelo ísť domov.

   V mene školského parlamentu a pracovníkov bratislavského útulku Slobody zvierat ďakujeme všetkým deťom a ich rodičom za dary do našej zbierky. Všetci, ktorí prispeli do zbierky , dostali od Slobody zvierat milú pozornosť ako poďakovanie.

                                                                                                                                          PK biológie

  • Jesenné prázdniny

   Jesenné prázdniny

   Vážení rodičia, milí žiaci,

   v dňoch 30.10.- 1.11. je prerušené vyučovanie z dôvodu jesenných prázdnin. V tomto termíne nebude v prevádzke ŠKD a školská jedáleň. Oddýchnite si a opäť sa uvidíme 2.11. (štvrtok).

  • Halloween

   V dnešný deň sa naša škola premenila na Rockford a naši žiaci na Harryho, Hermionu, Rona či iných obyvateľov z obľúbeného filmu Harry Potter. Na chodbách sme sa mohli stretnúť s metlobalom, upišťanou Mirtou, sovami alebo metlou Nimbus 2000. Podrobne o dnešnom dni si budete môcť prečítať v našom online časopise, ale malá ochutnávka už teraz.

   Naši šikovní žiaci pod dohľadom učiteľov z PK cudzích jazykov pripravili v tento deň pre malých čarodejníkov zaujímavé cestovanie po Európe. Navštívili  Taliansko, Česko, Írsko či Španielsko.

   Všetkým, ktorí pridali ruku k dielu, aby sa dnešný deň vydaril, veľmi pekne ďakujeme.

    

  • FUTBAL 6. ročník

   26.10.pokračovali Majstrovstvá školy vo futbale. Tenokrát hrali chlapci a dievčatá zo 6. ročníka.

   Výsledky – chlapci:1. miesto – 6.A 2. miesto – 6.D 3. miesto – 6.B 4. miesto – 6.C. Víťazná zostava - 6.A chlapci: M. Fiala, A. Sečkár, B. Badín, S. Macsadi, S. Bognár

   Výsledky – dievčatá:1. miesto – 6.A 2. miesto – 6.C Víťazná zostava – 6.A dievčatá: S. Šmihelová, A. Michalíková, Z. Prehodová, T. Tóthová, Z. Praznáková, L. Ježíková

  • Mesiac úcty k starším

  • Exkurzia do Modry

   V stredu a vo štvrtok ( 25.-26.10.) žiaci 8. ročníka navštívili neďalekú Modru. Tu strávil posledné roky svojho života Ľudovít Štúr, kodifikátor spisovnej slovenčiny, jazykovedec, politik, pedagóg, básnik a spisovateľ. Počasie nám prialo, takže okrem múzea sme zašli aj na cintorín a do vinohradov v smere na Šenkvice, kde sa  22.12.1855 na poľovačke vážne zranil a o tri týždne zraneniam podľahol. Žiaci sa veľa dozvedeli z lektorského výkladu, niektorí sa aj čo to popýtali. Dievčatá boli nadšené módou 19. storočia, chlapci zase uniformou slovenských dobrovoľníkov revolučných rokov. Mnoho z toho, čo sa dozvedeli si aj odfotili, a tak získali materiál na spracovanie svojich vedomostí v podobe prezentácia alebo novín. 

  • FUTBAL McDonald´s Cup

   Základné kolo, 25.10.2023 

   2. miesto, postup na okresné kolo

   Zostava: A. Biksadská, J. Kerti, A. Kročka, M. Kučera, L. Maršalík, J. Onderčin, J. Palkovič, A. Polakovič, F. Stankovič, E. Surovčíková

  • Medzinárodný deň knižníc

   V utorok 24.10. sme si pripomenuli Medzinárodný deň knižníc. Aj na našej škole máme knižnicu plnú zaujímavých kníh, z ktorej záhadný páchateľ niektoré tituly ukradol. Žiaci 5.ročníka pomáhali Sherlockovi, Mycroftovi, Enole Holmes a ich priateľovi doktorovi Watsonovi nájsť stratené tituly a odhaliť zlodeja. Deti museli spolupracovať, zapojiť svoj intelekt, čitateľské skúsenosti, aby zistili mená autorov kníh, odhalili hlavné postavy a nakoniec našli stratené knihy, ktoré ich doviedli k menu páchateľa. Deti viaceré tituly poznali a už sa tešia, kedy si budú môcť požičať ďalšie.

  • Heuréka Detská vedecká konferencia

   Heuréka je nielen radostné zvolanie pri objave, ale aj konferencia a súťaž v Senci pre žiakov seneckých základných škôl. Za našu školu sa zúčastnili dve dvojčlenné družstvá: za 6.A Alex Sečkár a Bruno Badín, ktorý zastúpil chorého Michala Fialu a za 9.E Viktória Konkoľová a Sabína Bernátová. Chlapci zo 6.A vytvorili model krajiny a točiaceho sa tornáda. Pri prezentácii modelu nás síce zradila batéria v ovládači na motorček, ale následky tornáda sa odprezentovali v priamom prenose ručne… Dievčatá priam profesionálne odprezentovali možnosti využitia solárnej energie aj na základe vlastných skúseností a ankety, ktorú urobili na našej škole. Dozvedeli sme sa od ostatných účastníkov mnoho nových faktov o sopkách, zemetraseniach, o kontinente Austrália , vesmíre, camere obscure, vývoji mobilných telefónov, sluchu psov, web sieti či raketách vesmírnych aj bojových…

   Obe dvojice našich žiakov získali cenu poroty vo svojej kategórii. Gratulujeme, za odmenu pôjdu do Viedne na exkurziu do Technického múzea.

   M.Malinovská, M.Švihranová

   Za odmenu sme navštívili technické múzeum vo Viedni.

  • Školská basketbalová liga

   Prvý turnaj GD– TEAM Cupu 2023/2024 - Školskej basketbalovej ligy sa uskutočnil vo štvrtok 19.10.2023 v športovej hale SOŠ Komenského 27 v Pezinku s nasledovnými výsledkami. Výsledkovú listinu si môžete pozrieť v prílohe.

  • Ani tento týždeň nezaháľame

   Aj tento týždeň sa naplno učíme. Nielen z knižiek, výkladom pani učiteliek, ale aj tvorbou rôznych projektov, hravým učením alebo hľadaním na internete. Skúsili si to aj žiaci 2.D s témou "ČAS".

  • Hovorme o jedle

   Minulý týždeň sme sa celý týždeň rozprávali o jedle. Zapojili sme sa do projektu "Hovorme o jedle". Každý deň sme sa venovali jednej téme: chlieb, ovocie a zelenina, mäso, mlieko, vitamíny,.... Tento týždeň ešte ladíme prezentácie, ktoré sa chystáme poslať organizátorom projektu. Ale malú ochutnávku Vám posielajú naši druháci z 2.A triedy.

  • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

   Dňa 18.10. sa uskutočnila 2. časť školského kola v Olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry, v ktorej sa tri dievčatá s najvyšším počtom bodov za teoretickú časť popasovali s transformáciou textu a slávnostným príhovorom. Veľká pochvala patrí Linde Schifferovej (9.B), Anne Lenke Sido (8.E) a víťazke Viktórii Konkoľovej (9.E) za zvládnutie náročných úloh. Viktórii držíme palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 15.11.

  • Zdravá desiata 6.B

  • Výroba šípkového čaju

   Čajík dobrý šípkový, zdravíčko hneď napraví.
   V chladnom počasí každému dobre padne šálka teplého šípkového čaju. Žiaci z krúžku Dary prírody najskôr šípky pozbierali, vysušili a vyrobili originálne čajové vrecúška.

  • Futbalový turnaj

   V piatok 13.10. ukázali naši štvrtáci ako vedia hrať futbal. V zorganizovanom minifutbale si zahrala trieda s triedou podľa pravidiel Mac Donald Cup-u. Ostatní svoje družstvo povzbudzovali k čo najlepšemu výkonu. Najlepšie družstvo 4.C triedy si na záver turnaja zahralo proti p. učiteľom TEV. Atmosféru zachytili p. učiteľky na priložených fotkách.

  • FUTBAL: Majstrovstvá školy - 4. ročník

   Výsledky:
   1. miesto - 4. C
   2. miesto - 4. E
   3. miesto - 4. A
   4. miesto - 4. D
   5. miesto - 4. B

   Víťazná zostava 4. C:
   L. Goga, J. Palkovič, P. Borš, J. Onderčin, M. Hargaš, S. Gurčík, A. Biksadská, A. Skliarets, S. Roganská, P. Dovalovský, P. Koštrnová
   Gratulujeme víťazovi, ďakujeme umiestneným a zúčastneným triedam.


   Učitelia Telesnej a športovej výchovy a štvrtých ročníkov

  strana:

  Novinky

  Kontakt

  • Základná škola Jozefa Gregora Tajovského
   ZŠ J.G.Tajovského
   Tajovského č.1
   90301 Senec
   GPS: 48.216767,17.399629
  • +421 2 4592 3281
   +421 2 4592 3280, Ekonóm: +421 2 4565 0214

  Fotogaléria