Nadpis

Nadpis

  • VYBÍJANÁ

   29.11.2023 sa uskutočnilo okresné kolo vo vybíjanej. Naše dievčatá v zostave: V. Csányová, N. Harašimovičová, F. Hluzáková, P. Kohútová, T. Kučerová, V. Kuprijanov, K. Mamráková, A. Paukeje, N. Penziviaterová, V. Prečuchová, L. Schulzová, E. Šimová  skončili na krásnom 2. mieste. GRATULUJEME!!!

  • Všetkovedko

   28.11. (streda) prebiehala celoslovenká súťaž Všetkovedko. My sme tiež nezaháľali a od malých prváčikov až po veľkých druhostupniarov sme počas určeného času vypracovali jedntlivé úlohy. Všetkovedko nás potrápil nielen z matematiky, slovenčiny, prírodovedy, ale aj z anglického jazyka, geografie či logického myslenia. Už teraz sa nevieme dočkať výsledkov.

   A na záver prikladáme pár fotiek našich najmenších pri súťažení.

  • Kariérové poradenstvo

  • Výstava Malý princ

   Žiaci 8.A a 8.B zavítali do Pistoriho paláca na interaktívnu výstavu Malý princ. Ako sa im páčilo a čo nové sa dozvedeli, si môžete pozrieť v reportáži RTVS.

  • Prinášame Vám nové číslo školského časopisu TajNovinky 😃

   Je plné zaujímavých rozhovorov, tipov a inšpiratívnych projektov našich žiakov. 

   Tak uvarte si horúce kakao, vyložte nohy a začítajte sa ...

   PS: Redakcia TajNoviniek Vám praje príjemné čítanie. Staršie čísla si môžete pozrieť v archíve na stránke školy. 

  • Olympiáda v nemeckom jazyku

   Olympiáda v nemeckom jazyku

   Dňa 22.11.2023 sa konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Žiakom sa darilo a dosiahli takéto umiestnenie:

   Kategória 1A

   1. miesto: Emma den Dekker                   7.C
   2. miesto: Katarína Sarňáková                 7.B

   Kategória 1B

   1. miesto: Tadeáš Prazňák                         9.A
   2. miesto: Arseniy Ilyushchenkov             9.A
   3. miesto: Peter Teplický                            8.E

   Prví dvaja z každej kategórie postupujú do okresného kola. Gratulujeme a držíme palce.

  • Na hodine environmentálnej výchovy sme mali hosťa

    

   Naše pozvanie na hodinu ENV v 7. a 9. ročníku  prijala doc. Mgr. Natália Hlavatá Hudáčková, PhD., ktorá pracuje na katedre geológie a paleontológie Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave. Na hodinách ENV v 9. ročníku používame učebnicu Regionálnej výchovy, ktorej je tiež spoluautorkou. Asi najviac nás zaujali exponáty, ktoré sme si mohli podrobne prezrieť. Dozvedeli sme sa, kedy tu žili trilobity, či amonity. Videli sme vzorku slovenskej ropy a v ruke sme mali horninu pochádzajúcu z hĺbky 1400 metrov. Videli sme zuby žralokov či lebku netopiera. Dozvedeli sme sa, že v Senci bola pri ťažbe spraše nájdená kostra mamuta, ktorý tu žil v minulosti. Naučili sme sa ako sa používa geologická mapa a ešte veľa iných zaujímavých informácií. Ďakujeme p. Hudáčkovej, že si našla čas a prijala naše pozvanie.

  • Hodina biológie s pani veterinárkou

   V 6. C sme mali netradičnú hodinu biológie. Prišla k nám pani veterinárka Eugénia Svobodová z veterinárnej kliniky E-VET v Senci. Najprv sme si vypočuli zaujímavú prednášku o plemenách psíkov aj mačiek. Dozvedeli sme sa, čo všetko  si musíme pripraviť, ak si chceme zaobstarať domáceho miláčika. Hovorila tiež o tom, ako sa o zvieratká stará ona, vo svojej ambulancii.  V druhej časti pani veterinárka odpovedala na rôzne otázky. A bolo ich veru neúrekom. Na záver deti upozornila, že zvieratko nie je hračka, ani vec, ktorú si rozbalia pod vianočným stromčekom. Je to živý tvor, ktorý si vyžaduje našu pozornosť a opateru. Ďakujeme pani Svobodovej a už teraz sa tešíme na jej ďalšiu návštevu.

  • Školský pohár FUTBAL

   Školský pohár FUTBAL

   Dňa 22.11.2023 absolvovali chlapci základné kolo v školskom pohári vo futbale.

   Naša škola sa umiestnila na 3. mieste.Hrali  v  zložení: J. Horák, S. Smolko, R. Piffko, A. Sečkár, B. Badín, R. Belák, A. Tóth

   PK Telesnej a športovej výchovy

  • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

   Počujete to? ... Cítite to?... Že čo? Opäť k nám prichádzajú vianočné sviatky, sviatky pokoja a lásky. Sviatky, kedy nikto z nás nechce byť sám a túži druhému urobiť radosť.

   Do 6. ročníka celoslovenskej výzvy „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ sa naša škola zapája už po niekoľkýkrát. Pridajte sa k nám a staňme sa aj my pre niektorého zo seniorov dobrým anjelom. Potešme seniorov darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich. Naplňme spoločne krabice plné lásky. Môžete sa zapojiť ako trieda alebo ako jednotlivci a naplniť krabicu, ktorá by mala obsahovať:

   • Niečo sladké (keksy, perníčky, čokoládu)
   • Niečo slané (tyčinky, krekry, praclíky)
   • Niečo teplé ( čaj, horúcu čokoládu, kávu)
   • Niečo mäkké ( rukavičky, ponožky, šál)
   • Niečo voňavé (sprchový gél, krém, parfum)
   • Niečo na zábavu (knižka, krížovky, časopis)
   • Niečo zo srdca (pohľadnica, obrázok, anjelik, ozdoba na stromček – niečo, čo si sám vyrobil)

   Potom stačí zabaliť vrchnú a spodnú časť krabice oddelene, ozdobiť ju a označiť slovami „pre babku“ alebo „pre dedka“ a odovzdať do 4.12. do našej školskej zborovne.

   Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať 😊

  • VYBÍJANÁ 7. ročník

   VYBÍJANÁ 7. ročník

   21.11.2023 sa uskutočnili Majstrovstvá školy dievčat vo vybíjanej. Výsledky: 1. miesto: 7.A 2. miesto: 7.C

   3. miesto: 7.D 4. miesto: 7.B

   Víťazná zostava 7.A : L. Vavrincová, P. Kohutová, F. Hluzáková, V. Kuprijanov, A. Paukeje

  • i-Bobor

   i-Bobor

   Aj tento rok sme sa zapojili do súťaže i-Bobor. Žiaci 2.- 9. ročníka sa posadili k počítačom a vypracovali online súťažný test. Zo 187 súťažiacich bolo 107 úspešných riešiteľov. Všetkým gratulujeme.

  • Podarilo sa nám uspieť

   Podarilo sa nám uspieť

   Včera sme sa dozvedeli dobrú správu. Vďaka Vám, nám a všetkým, ktorí priložili ruku k dielu pri celotýždňovej výzve HOVORME O JEDLE sa nám podarilo vyhrať 1. miesto v téme "Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky". GRATULUJEME.

  • ANTIDOPINGOVÉ VZDELÁVANIE...

   Je vhodné užívať energetické nápoje, kofeín, nikotín, výživové doplnky, žuvací tabak, anaboliká, kanabinoidy, HHC, lieky? ... Je prospešné fajčenie, vapovanie? ... Je v poriadku reagovať na liekové a drogové výzvy na internete? Odpovede na tieto otázky poskytli žiakom 9. ročníka zástupcovia Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky. Pre žiakov si pripravili veľmi zaujímavé a hlavne veľmi prospešné informácie na aktuálne témy.

   PK Telesná a športová výchova

  • Pečenie s Petrou Tóthovou

  • Zábavná veda

  • Konferencia EKO FÓRUM

    

   Dňa 7. 11. 2023 sa naša trieda zúčastnila v MsKS konferencie EKO FÓRUM. Okrem nás sedeli v hľadisku žiaci  stredných a základných škôl zo Senca, ale aj z Modry či Bernolákova. Konferenciu organizoval BSK v spolupráci s naším mestom. Úvodné slovo mal pán primátor Pavol Kvál. Prednášajúci rozprávali o cyklotrasách v Senci a okolí, greenwashingu a rôznych iných zaujímavých témach. Slovo dostali aj gymnazisti z Modry a zo Senca. Po krátkej prestávke a občerstvení konferencia pokračovala druhou časťou. Na konci sme súťažili v päťčlenných tímoch. Otázky sa týkali poznatkov, ktoré sme sa dozvedeli z prednášok. Ceny víťazom odovzdával pán župan BSK Juraj Droba, ktorý sa nám aj krátko prihovoril. Hoci sa nám nepodarilo vyhrať, bola to zaujímavá skúsenosť. Dozvedeli sme sa veľa poznatkov o ochrane prírody a životného prostredia.

                                                            Peter Teplický, Ela Tringelová

  • Milí malí čitatelia!

   "Kto rád číta a vie čítať, je šťastný. Obklopujú ho múdri a verní PRIATELIA - knihy!"

   Dobrá správa: Vaša obľúbená školská knižnica na 2. poschodí sa opäť rozrástla o knižné tituly, ktoré ste si sami želali. V pondelok, stredu a piatok počas veľkej prestávky Vás čakajú Vaši noví knižní priatelia :-)          Príďte si po knižky - teší nás Váš záujem o čítanie.

   Vaša knihovníčka M. Užovič

  • WocaBee šampionát

   Gratulujeme triede 9.E k 1.miestu v okresnom kole a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

  • Triedne aktívy RZ

   Triedne aktívy RZ

   Individuálne triedne aktívy RZ sa budú konať:

   1. stupeň: 7.11.2023 (utorok) 16:30 hod.- 18:00 hod.

   2. stupeň: 6.11.2023 (pondelok) 16:30 hod.- 18:00 hod.

    

  strana:

  Novinky

  Kontakt

  • Základná škola Jozefa Gregora Tajovského
   ZŠ J.G.Tajovského
   Tajovského č.1
   90301 Senec
   GPS: 48.216767,17.399629
  • +421 2 4592 3281
   +421 2 4592 3280, Ekonóm: +421 2 4565 0214

  Fotogaléria